svetosavska sveanost 20140206 1578199725
27. januara, u našoj školi je, kao i u svim školama u Srbiji, obeležena školska slava, Sveti Sava. Učenici su najpre posetili crkvu u kojoj su, u čast prvog srpskog prosvetitelјa, recitovali pesme naučene na verskoj nastavi. Svečanost se nastavila u holu škole, koju je otvorio školski hor svetosavskom himnom. Nakon toga je veroučitelј Milan Petrović obavio molitveni čin i prerezao slavski kolač obrativši se prigodnom besedom svima koji su prisustvovali ovoj svečanosti. Potom je usledila "šarenica" satkana od pesama, recitala, dramatizacijom priče o Svetom Savi iz ugla mlađe sestre koja prepričava i opisuje noć pred veliku Rastkovu odliku da pobegne na Svetu Goru.
Na kraju su svi prisutni posluženi parčetom slavskog kolača i osvećenim kolјivom.
Zahvalјujemo se svima koji su učestvovali u realizaciji ove školske svečanosti.

Slike se mogu pogledati u galeriji slika.