Dana 10.3.2014. god, učenici VIII razreda sa nastavnikom istorije su nakon petog časa otišli u posetu muzeju, u Arhiv. Učenici su imali mogućnost da vide kako je Kikinda izgledala ranije, da uporede i vide razlike sa današnjicom. Na osnovu viđenog krenuli smo u dalji obilazak i stigli do mesta gde je nekada bio zatvor. Uz pomoć vodiča koji je objašnjavao kako je to ranije funkcionisalo mogli smo da uđemo u ćelije i vidimo stara dokumenta iz tadašnjeg vremena. Zatim smo otišli u deo gde smo se upoznali sa istorijom cigle i o njenom postanku. Nakon što smo saslušali priču o tome, otišli smo i sami napravili po jedan komade cigle. Otišli smo kući sabirajući utiske o provedenom popodnevnu. Sve u svemu, mi smo zadovoljni i nadamo se da će biti još ovakvih prilika!

Osmaci u muzeju i arhivu

Anđela Novaković
8. razred