Наша општина Кикинда је највеће станиште сова на планети, те је том приликом и у нашој школи обележен новембар месец, као месец сова.
Циљ ове активности је едукација ученика о угроженим и заштићеним врстама на територији наше општине.
Кроз презентацију ( коју су реализовали ученици 7 разреда, чланови еколошке секције) ученицима наше школе скренута је пажња на посебност Кикинде, која је већ у међународним оквирима позната као престоница сове утуне.
Ученици еколошке секције су презентовали у холу школе све своје радове које су радили током новембра месеца на тему “ Новембар- месец сова у Кикинди“
Ученици су имали прилику да промовишу сове на оригиналан и свој начин- цртежи, плакати, сове од рециклираног материјала... и на тај начин истакли важност ове врсте на нашим просторима.

sova 20141210 1197616624

Остале слике се могу погледати у галерији слика.