nase selo1 skolski casopis1  ekologija1 

 

 

 

 

kulturne aktivnosti1  savetnik5  zavrsni ispit1 

 

 Novembar - mesec sova

Naša opština  Kikinda je najveće stanište sova na planeti, te je tom prilikom i u našoj školi obeležen novembar mesec, kao mesec sova. Cilј ove aktivnosti je edukacija učenika o ugroženim i zaštićenim vrstama na teritoriji naše opštine.

Učenicima naše škole skrenuta je pažnja na posebnost Kikinde, koja je već u međunarodnim okvirima poznata kao prestonica sove utune. Učenici ekološke sekcije su prezentovali  u holu škole sve svoje radove koje su radili tokom novembra meseca na temu “ Novembar- mesec sova u Kikindi“ Učenici su imali priliku da promovišu sove na originalan i svoj način- crteži, plakati, sove od recikliranog materijala... i na taj način istakli važnost ove vrste na našim prostorima.

Slike se mogu pogledati u galeriji slika.

Nastavnik biologije:
Vesna Bursać


Naslovna     O školi     Nastava     Učenici     Preuzimanja     Galerija     Kontakt adresa