Дана, 18. новембра 2016. године су ученици 8. разреда наше школе, заједно са ученицима 8. разреда ОШ "Иво Лола Рибар" из Нових Козараца, посетили све средње школе у Кикинди. Током посете смо обишли четири средње школе: Техничку школу, Средњу стручну школу "Милош Црњански" (познатију као хемијска школа), Економско-трговинску средњу школу и Гимназију "Душан Васиљев". Посета средњим школама је део активности из Плана професионалне оријентација. Циљ посете је упознавање са ресурсима средњих школа у најближем окружењу. Посету су реализовале одељењски старешина 8. разреда, Ирена Тасић и школски психолог, Милана Киш.