Од  4. до 6. јула 2014. године у Кањижи,  одржано је пето по реду државно такмичење ватрогасног подмлатка Србије. Част да учествује је припала и нашој екипи: подмладак ''ДВД Наково''. Рано ујутру у суботу кренули смо у Кањижу.  Када смо стигли одмах смо се сместили у хотел Викториа и распоредили по собама.  Затим смо отишли на стадион где смо имали пробну вежбу. Онда је следио ручак и поподневна шетња. У 18 часова смо имали квиз. Нашу екипу су представљале: Јована Милинковић, Милица Живић и Снежана Миолић. Ова екипа је освојила друго место. У недељу 5. јула у 8 часова је почео свечани дефиле екипа, након чега је уследило отварање такмичења, а само такмичење је трајало од 9 до 12 часова. Учествовало је 12 екипа: Суботица, Зрењанин, Кула, Ковачица, Краљево, Лучани, Нови Сад, Кањижа, Ужице, Аранђеловац, Београд и општина Кикинда коју је представљало наше мало место Наково. По реду такмичења биле смо пете. Нашу екипу представљало је десет девојчица: Јована Милинковић – командир, Милана Тадић - курир, Милица Живић – моториста, Андреа Ћирић – N1- стрелац, Тијана Ћирић – N2, Теодора Мајсторовић – V1 - стрелац, Ања Кресоја – V2, Тијана Грбић – С1 - стрелац, Снежана Миолић – C2, Наташа Томашев – резерва. У 12.30 је било проглашење победника, а у прозивци је била и наша екипа која је освојила друго место у држави. Ово је за нас веома значајан успех јер поред великих места и добрих екипа, то друго место је ипак припало нама. Кући смо се вратили са још једним лепим искуством, са два пехара и медаљама око врата.

Тијана Грбић (3. разред)