Dana 26. maja 2014. za učenike nižih razreda organizovana je ekskurzija po našem kraju. Putovanje smo započeli posetom železničkoj stanici u Kikindi i vožnjom šinobusom nakon čega je usledio odlazak u galeriju ''Terra''. Potom smo put nastavili po široj okolini sve do Srpske Crnje. Obišli smo granični prelaz sa Rumunijom. Osvežili smo se i rashladili u kući Đure Jakšića. Poseban ugođaj pričinila je poseta crkvi i vunovlačarskoj radionici. U Ruskom Selu smo posetili etno kuću ''Torontal''. Putovanje smo završili u Kikindi posetom aerodroma i Velikog parka. Ni kiša nas nije sprečila da uživamo. Spas smo potražili i pronašli u poslastičarnici ''Makijato''. Užitak i radovanje su bili prisutni na licima svih učenika i učitelja.

Ostale slike se mogu pogledati u galeriji slika.