Baletska skolaUčenici trećeg i četvrtog razreda su imali čast i zadovoljstvo da upoznaju predstavnike kikindske baletske škole. Povodom dvadesetogodišnjice rada baletske škole Novi Sad, izdvojeno odeljenje u Kikindi, vrši upis u pripremno odeljenje i prvi razred u prostorijama Kulturnog centra Kikinda do početka juna. Većini učenika je ovo bilo prvi put da uživo vide baletsko izvođenje u baletskoj haljini (pačka). Nekoliko učenica je napravilo prve korake na vrhovima prstiju u baletskim ''špic patikama''. Ovom prilikom su nastavnice baleta Ana Bujić i Danica Mandić pozvale najmlađe učenike da se uključe u rad baletske škole.