nase selo1 skolski casopis1  ekologija1 

 

 

 

 

kulturne aktivnosti1  savetnik5  zavrsni ispit1 

Eko akcija

Osnovna škola ''Petar Kočić'' u Nakovu brine o životnoj sredini na različite načine. U subotu, 5. aprila 2014. u prepodnevnim satima, u našoj školi je organizovana akcija prikupljanja električnog i elektronskog otpada. Nekoliko nedelja pre toga članovi ekološke sekcije su promovisali akciju meštanima našeg sela. Putem plakata koje su izložili na istaknutim mestima i letaka koje su ubacivali u poštanske sandučiće pozvali su meštane da donesu sitan električni i elektronski otpad. Za donošenje krupnog otpada bio je organizovan transport. Na dan akcije su se odazvali mnogi učenici i meštani i doprineli da se ispred naše škole prikupi zavidna hrpa elektronskog otpada. O tome kako će se utrošiti novčana sredstva dobijena ovim putem, odluku će doneti najvredniji eko aktivisti - naši učenici. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su pomogli da se ova akcija uspešno okonča: meštanima sela, roditeljima i izviđačima.


Naslovna     O školi     Nastava     Učenici     Preuzimanja     Galerija     Kontakt adresa