У суботу, 18. Октобра 2014. ученици трећег и петог разреда ОШ ''Петар Кочић'' Наково учествовали су на IX Сабору народне традиције ''Крчаг'' у Бранковини. Домаћин ове манифестације била је ОШ ''Прота Матеја Ненадовић'' из Бранковине. Поред саборовања ученици су похађали радионице у духу народне традиције и учествовали у спортским народним играма. Ученици су могли да виде стару школу и музеј и боље упознају знамените личности Србије, а поникле у овом селу – Љубу, Алексу и Прота Матеју Ненадовића и песникињу Десанку Максимовић. Посетили су црквену порту и Десанкин гроб. Сви су уживали у крајолику, дружењу и путовању. Наша школа захваљује свима који су доринели реализацији овог путовања – локалној самоуправи и КУД ''Марија Бурсаћ'' из Банатског Великог Села и ''Извор '' из Накова.

deveti sabor 20141024 1205407760

Остале слике се могу погледати у галерији слика.